HAKKIMIZDA

Mutlu Metal A.Ş

HAKKIMIZDA

Mutlu Metal 1980 yılında kurulmuş ve 1986 yılında bugün itibarı ile asıl faaliyet gösterdiği alan olan paslanmaz çelikten kulp imalatlarına başlamıştır.

Firmamız ağırlıklı olarak paslanmaz çelik malzemelerden olmak üzere müşteri taleplerine özel ürünler geliştirmekte ve bu ürünlerin seri imalatını yapmaktadır. Uzmanlığımız paslanmaz çelikten mutfak, züccaciye ve marine ürünleri ile başta kulp ve tutamaklar olmak üzere bu ürünlerin tamamlayıcı aksesuarlarının tasarımı ve imalatıdır.

Fabrikamız bünyesinde bulunan ve sayısı 200’ü geçen paslanmaz çelik metal imalatına uygun kesim, pres, talaşlı imalat, kaynak ve yüzey işleme tezgahlarında müşteri taleplerine uygun olarak sac, boru, profil ve çubuk ürünlerden imalatlar gerçekleştirebiliyoruz. Bu prosesleri gerçekleştirmek için gerekli kalıp, aparat ve mastarların tasarım ve imalatı da Mutlu Metal bünyesinde yapılmaktadır.

Mutlu Metal üretmiş olduğu ürünlerin %95’ini ihraç eden bugün itibarı ile 160 kişinin çalıştığı, yaptığı yatırımlar ile her geçen gün büyüyen ve gelişen, üretim kapasitesi ve teknolojik alt yapısı ile sektörünün liderlerinden olan bir üretim firmasıdır. Bugün itibarı ile firmamızda; 15’i üniversite mezunu (5’i mühendis) olan toplam 20 kişilik İdari personel, 20’si teknik eleman olmak üzere toplam 140 mavi yaka personel istihdam edilmektedir.

Firmamız Yazıbaşı / Torbalı'daki 5.000 m2'si kapalı olmak üzere toplam 9.000 m2 alan üzerine kurulu fabrikasında sahip olduğu ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001:2015 Çevre Yönetim sistemi belgeleri ile dünya standartlarında üretim yapmaktadır.